SLOUŽILI JSME
spojujeme veterány - legionáře

Výročí cizinecké legie

Jako bývalý člen francouzské cizinecké legie, chci připomenout, že datum 9. března, si připomínáme další rok od založení cizinecké legie 9.3.1831 (již 193 let). Toto výročí není jenom obyčejným dnem v kalendáři, je příležitostí vzpomenout na to, co to znamená být legionářem, a na všechny ty, kteří prošli řadami této jedinečné komunity.

 

Legie pro nás nebyla a není jenom prací nebo povoláním. Byla to a stále je rodina „Legio Patria Nostra“ (LPN), kde sdílíme nejen těžké chvíle v tréninku a na misích, ale i nezapomenutelné momenty bratrství a vzájemné podpory. V legii jako národnost, minulost nebo jazyk nejsou bariérou, ale jsou zrozením pevného bratrství.

 

Dnes, kdy se mnozí z nás věnují civilnímu životu nebo novým výzvám, je důležité si připomenout, že hodnoty a výzvy, které jsme se naučili v legii, zůstávají s námi. Odvaha, disciplína, odhodlání a neochvějná loajalita nejsou jen slova, ale principy, které nás vedou každý den.

 

Vzpomínáme na všechny legionáře, kteří stáli po našem boku, na ty, kteří přišli před námi, a na ty, kteří následují naše kroky. Ať už jsme kdekoli, zastavme se na chvíli a připomeňme si cestu, kterou jsme prošli společně, a bratrství, které nás spojuje navždy.

 

Honneur et Fidelité  

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Stanislav Gazdik, MBA
Stanislav Gazdik, MBA

Porozumění vašim obavám je pro nás klíčové, protože nám umožňuje vytvářet cílená řešení a programy, které nejen reagují na současné výzvy, ale také poskytují dlouhodobou podporu a bezpečnostní vzdělávání, jež potřebujete pro klidnější a jistější život.

Téma

Poslední články