SLOUŽILI JSME
spojujeme veterány - legionáře

Oblečení AMICALE - Aktivní členové

Součástí COMLE je úřad velitele Cizinecké legie (Le général commandant de la Légion étrangère) a generální štáb Cizinecké legie. Velitel, přezdívaný Otec legie (Le Père de la Légion), dohlíží na činnost legie.

Tenue Amicale Czechia

Oblečení AMICALE

Aktivní členové

1.1 Bývalí legionáři

Tmavě modré sako, vpravo odznak Amicale, vlevo vyznamenání (na kapse), bílá košile, zelená kravata, šedé kalhoty, zelený baret s odznakem baretu (pouze).

Za teplejšího počasí lze sako a bílou košili nahradit bílou košilí bez kravaty s otevřeným límcem, v takovém případě je povolen baret.

1.2 Čestní legionáři

Oblečení shodné s oblečením bývalých legionářů, aktivních příslušníků, včetně zeleného baretu, s prýmkem odpovídajícím čestnému stavu (vyznamenání I. třídy, hodnost caporal nebo caporal-chef), našitým na levém rukávu saka nebo bílé košile nebo připevněným na klopě saka.

Důležité upozornění k nošení kepi

Nošení bílé kepi je přísně zakázáno. Je vyhrazeno pouze pro aktivní příslušníky legie. Jediná tolerovaná výjimka, za kterou odpovídá příslušná spřátelená společnost, je v případě spřátelené společnosti v zahraničí, kdy národní armáda dané země nosí rovněž zelený baret. V tomto případě, a pouze v tomto případě, může být vlajkonoš amicale výjimečně oprávněn nosit kepi.

Toto pravidlo může zklamat některé veterány, kteří jsou pochopitelně velmi vázáni na tento charakteristický znak legie. Ale pravidlo je pravidlo a každý bývalý legionář si musí dát záležet na jeho dodržování.

Ve stejném duchu je zakázáno nošení prvků uniformy, které jsou běžně součástí výstroje aktivního legionáře (bojový stejnokroj, uniforma „Tenue Terre de France“, tradiční nárameníky atd.), což může být přirovnáno k nelegálnímu nošení uniformy.

Podpůrní členové

Oblečení shodné s oblečením bývalých legionářů, aktivních členů, s výjimkou baretu a bílé kepi. Pokud však asociace nemá jinou možnost než určit podpůrného člena jako vlajkonoše, je tento oprávněn nosit zelený baret pouze během ceremoniálu, kterého se účastní.

Předměty, které se nenosí

Odznaky o výcviku.

 

Záhyby košile

Záhyby na rukávech na 3,6 mm. Na zádech na 5,3 svisle a 3,6 vodorovně. a ty na předních kapsách na 3,6, přičemž prostřední z nich přesahuje od knoflíku nárameníku.

Najdi to co hledáš

Francouzská cizinecká legie

Spolek Legionář, z.s.

Social info :