SLOUŽILI JSME
spojujeme veterány - legionáře

Osobní motivace

Moje cesta v Cizinecké legii byla vždy plná výzev a překonávání sebe sama. Začal jsem jako nováček, ale s každým dnem jsem se posouval blíž k mým cílům. Od základního výcviku až po náročné mise v bývalé Jugoslávii, Centrální Africe a mnoha dalšími, jsem poznal hodnotu odhodlání a důslednosti.

Nemohu zapomenout na ty chvíle, kdy jsem musel riskovat vlastní život, abych zachránil životy jiných. Bylo to náročné, ale vím, že každá výzva mě posílila a udělala mě ještě silnějším.

Ano dostal jsem ocenění a medaile, ale pro mě je nejcennější pocit, že jsem udělal rozdíl. Proto věřím, že každý z nás má schopnost překonat výzvy a dosáhnout svých cílů.

Mé poselství pro vás zní: Neztrácejte víru, i když se zdá, že cíl je nedosažitelný. S pevným odhodláním a sebevědomím jsme schopni dosáhnout věcí, které si ani neumíme představit. Spolek Legionář je tu, aby pomáhal těm, kteří se cítí vyčerpaní. Sloužili jsme a budeme pokračovat ve společné cestě vpřed. Chápu, že v civilním sektoru mohou být tato učení často opomíjena, ale naším cílem v rámci Spolku Legionář je vést mladé lidi těmito hodnotami a pomoci jim stát se lídry ve svých oblastech.

er (SCH) Stano Gazdik, MBA

Překlad mého hodnocení za odvedenou službu

FRANCOUZSKÁ REPUBLIKA                                                                                  MINISTERSTVO OBRANY

Calvi, 8. července 1998

Nmr. 707 /2é REP/EM/CHANC

ZPRÁVA

plukovník Benoît PUGA,

Velitel 2. cizineckého výsadkového pluku.

k udělení vojenské medaile na základě k roku 1999, pro seržanta GAZDIK Stanislav, NMR _ _ _______

Seržant (hodnost od 1. prosince 1996) GAZDIK Stanislav sloužil bez přerušení v Cizinecké legii od 9. května 1991. 08 let a 09 měsíců služby dne 31. prosince 1999.

Počáteční vojenský výcvik absolvoval u 3. roty 4. cizineckého pluku v Castelnaudary od června do září 1991. Fyzicky nadaný a vynikající střelec, měl vynikající výsledky ve výcviku. Dobrovolně se přihlásil ke službě u výsadkového vojska, 18. září byl vyslán k 2. cizineckému výsadkovému pluku v Calvi, kde se stal členem jednotky v září 1991. Po získání parašutistické kvalifikace sloužil u 4. roty jako granátník. poté jako odstřelovač. Velmi rychle vynikl svými fyzickými vlastnostmi a silnou vůlí uspět ve všem, do čeho se pustil.

Od listopadu 1991 do března 1992 odjel se svou rotou na krátkodobou misi do Džibutské republiky. V lednu 1993 se pak v rámci francouzského praporu zúčastnil své další mise v bývalé Jugoslávii. V Jugoslávii, je součást francouzského praporu Ochranných sil OSN. Jeho služba se vyznamenala zejména v noci 11. března 1993 na Sarajevském letišti. Navzdory přímé palbě odstřelovačů přišel na pomoc dvěma bosenským civilistům vážně zraněným. Jeho chladnokrevnost a odhodlání je zachránily před jistou smrtí. 29. července 1993 byl dekorován a citován v divizním rozkazu vojenským válečným křížem za statečnost se stříbrnou hvězdou.

Po návratu nastoupil k desátnické výcvikové četě a 1. prosince 1993 byl povýšen na desátníka.  V dubnu 1994 byl jmenován do oddílu speciální jednotky speciálních sil komanda (CRAP). Poté se zúčastnil řady výcvikových kurzů a pokaždé dosáhl velmi vynikajících výsledků.

Od listopadu 1995 do dubna 1996 byl podruhé vyslán do bývalé Jugoslávie v rámci Operace „Salamandre“. Během této mise se vyznamenal vážností a důsledností, plnil své povinnosti, které se mu podařilo dosáhnout. Účastnil se všech delikátních operací v citlivých, dokonce i nebezpečných oblastech a jeho služba mu vynesla mimořádné povýšení do hodnosti četaře a byl povýšen 1. ledna 1996. Dále se obzvláště vyznamenal během zásahu nasazení 15. února 1996 v Dusina (Bosna a Hercegovina), který jeho četa speciální jednotky provedla na výcvikovou základnu teroristů. V čele prvního vyšetřovacího týmu v hlavní budově byl konfrontován se třemi velice nebezpečnými osobami. Odvážným a rychlým krokem se zmocnil jednoho z nich a poté udržel zbylé dva pod kontrolou, dokud nedorazili posily. Dne 26. července 1996, byl podruhé dekorován v divizním rozkazu vojenským válečným křížem za statečnost se stříbrnou hvězdou.

Po návratu nastoupil do poddůstojnické školy a 31. prosince 1996 se stal seržantem a členem poddůstojnického sboru cizinecké legie.

Od května do září 1997 byl vyslán spolu s dalšími pěti výsadkovými členy speciální jednotky komanda 2. cizineckého výsadkového pluku v rámci asistenční mise do Centrální Afriky. V rámci této mise zajištoval osobní ochranu generála velitele operace Almadin III. Byl vyznamenán řádem Rytíře Středoafrické republiky dne 8. září 1997.

Seržant GAZDIK, držitel vyznamenání dvou stříbrných hvězd, je vysoce ceněným poddůstojníkem, jehož výjimečné kvality jako velitele a vojáka v boji si zaslouží být oceněny a zaslouží se ocenit udělením vojenské medaile. V souladu s tím Plukovník Benoit PUGA, velitel 2. cizineckého výsadkového pluku, se domnívá, že by mu měla být věnována zvláštní pozornost v rámci přípravných prací pro udělení tohoto vyznamenání, aby mu mohlo být uděleno pro rok 1999.

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Stanislav Gazdik, MBA
Stanislav Gazdik, MBA

Porozumění vašim obavám je pro nás klíčové, protože nám umožňuje vytvářet cílená řešení a programy, které nejen reagují na současné výzvy, ale také poskytují dlouhodobou podporu a bezpečnostní vzdělávání, jež potřebujete pro klidnější a jistější život.

Téma

Poslední články