SLOUŽILI JSME
spojujeme veterány - legionáře

18 let v civilním životě

Odešel jsem z řad cizinecké legie před osmnácti lety. Stíny a duch z minulosti se mnou stále kráčejí i dnes, jako neoddělitelní společníci na mé životní pouti současnosti. Cizinecká legie, křižovatka mnoha osudů mužů z každého koutu světa, se stala mojí rodinou, mentorem a zkouškou mé osobnosti.

V řadách legie jsem objevil něco, co se ve světě mimo ni jeví jako vzácnost – kamarádství bez hranic, čest, která není pouhým slovem, ale způsobem života, a věrnost, jež překračuje běžné pochopení. Tyto hodnoty se staly mými navigačními hvězdami, které jsou nepostradatelné k navigaci v hluku každodenního chaotického života.

Prožil jsem okamžiky, kdy se zdálo, že vše je ztraceno, a přesto nás „legionáře“, spojovala pouze křehká nit vzájemné důvěry a nezlomná pouta bratrství. Tyto okamžiky mě naučily skutečné hodnotě lidského spojení a o síle, kterou může mít tento jednoduchý akt bratrství.

V civilním životě stále hledám odrazy tohoto jedinečného ducha, který jsem našel v legii. Občas se mi zdá, že jasné světlo, které jsem viděl v nejtemnějších hodinách, zde probleskuje jen slabě skrze šedý prach každodenních starostí a povrchních vztahů. Přesto si uchovávám naději, že i zde, v rozlehlém a složitém světě civilizace, lze nalézt pravé kamarádství. Je to břemeno, ale zároveň privilegium nést tyto hodnoty v srdci a snažit se je objevovat a probouzet v běžném životě, ať jsem kdekoli, nebo at’ jsme kdokoliv.

Honor – Fidelity

Stano Gazdik

Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Picture of Stanislav Gazdik, MBA
Stanislav Gazdik, MBA

Porozumění vašim obavám je pro nás klíčové, protože nám umožňuje vytvářet cílená řešení a programy, které nejen reagují na současné výzvy, ale také poskytují dlouhodobou podporu a bezpečnostní vzdělávání, jež potřebujete pro klidnější a jistější život.

Téma

Poslední články